به راحتی تلخی آبلیموهای تازه را از بین ببرید

به گزارش ابزار وبلاگ، لیمو بصورت ماشینی و با دستگاه آب گرفته می گردد و این کار به صورت خانگی و سنتی انجام نمی گردد. در نتیجه هسته های لیمو هم کمی له شده و باعث تلخی آب لیمو می شوند.

به راحتی تلخی آبلیموهای تازه را از بین ببرید

به گزارش ابزار وبلاگ به نقل از طلا ،درگذشته آبلیمو ها به صورت دستی و خانگی تهیه می شدند و زمان زیادی را صرف آبگیری و لرد گیری آبلیمو می کردند، اما در نهایت ممکن بود پس از گدشت زمان زیادی از آبلیمو طعم آن رو به تلخی برود و از طرف دیگر امروزه نیز آبلیمو های صنعتی و طعم تلخی دارند که آن به دلیل له شدن هسته لیمو در آب آن است. به هر صورت شما می توانید تلخی آبلیمو های صنعتی و خانگی خود را به راحتی با این روش ازبین ببرید.

همانطور که گفته شد این روز ها لیمو بصورت ماشینی و با دستگاه آب گرفته می گردد و این کار به صورت خانگی و سنتی انجام نمی گردد. در نتیجه هسته های لیمو هم کمی له شده و باعث تلخی آب لیمو می شوند.

برای برطرف این مشکل بعد از دریافت آب لیمو دو تا سه عدد هویج، بستگی به میزان آبلیمو دارد (برای 15 کیلو لیمو 4 عدد هویج متوسط) پوست بکنید و کامل بندازید در ظرف آبلیمو تا 24 ساعت بماند. سپس آبلیمو را صاف کنید.

هویج ها تلخی آب لیمو را به خودشان می گیرند و بعد از صاف کردن آبلیمو می توانید گوشت لیمو را برای خورشت ها بهره ببرید بدون آن که اندکی تلخی به غذای شما بدهند.

همچنین برای اینکه آبلیمو تا سال آینده یا بیشتر رنگش کدر یا سیاه نگردد حتما در جای تاریک نگهداری کنید و روی شیشه های آبلیمو را هم با پلاستیک مشکی بپوشانید تا رنگ خود را حفظ کند؛ و در آخر هیچ وقت آبلیمو و آبغوره و آب نارنج و به طور کلی ترشیجات را در ظرف یا بطری های پلاستیکی نریزید، زیرا ترشی آن ها باعث اکسیده شدن ظروف و سمی شدن آن ها می گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "به راحتی تلخی آبلیموهای تازه را از بین ببرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به راحتی تلخی آبلیموهای تازه را از بین ببرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید