تخت روانچی: کانال سوئیس ناکافی است

به گزارش ابزار وبلاگ، نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، تحریم های یکجانبه آمریکا را همچون ستون پنجم دشمن دانست که به مبارزه ایران با ویروس کرونا لطمه می زند و گفت: کانال انسان محبت آمیز سوئیس برای تامین نیازهای ایران ناکافی است.

تخت روانچی: کانال سوئیس ناکافی است

به گزارش خبرگزاری ابزار وبلاگ، مجید تخت روانچی عصر شنبه در وبینار بین المللیتحریم های آمریکا و کووید19- یک تهدید جهانی با اشاره به تداوم چهار دهه تحریم های غیرانسانی آمریکا علیه ایران، به تشریح آثار مخرب این تحریم ها بر مبارزه ایران با بیماری همه گیر کرونا پرداخت.

وی، تمامی بشریت را در جبهه واحدی در مبارزه با کرونا دانست و هرگونه ایجاد محدودیت و مانع در توانایی کشورها در این زمینه را باعث تضعیف تلاش های جهانی با این بیماری همه گیر دانست.

روانچی با اشاره به اینکه ایران یکی از بیشترین همه گیری به ویروس کرونا را داشته است، تحریم های یکجانبه آمریکا را باعث تضعیف تلاش ها در مبارزه با این بیماری دانست و گفت این تحریم ها همچون ستون پنجم دشمن در میانه نبرد با این بیماری به اقدامات کشورها لطمه می زند.

وی با رد ادعای مقامات آمریکایی در مستثنی دانستن مبادلات بشرمحبت آمیز و پزشکی از تحریم ها گفت که در عمل انجام این گونه تبادلات غیرممکن است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با اشاره به سازوکار موسوم به کانال انسان محبت آمیز سوییس(SHTA)، ضمن ناکافی دانستن این کانال برای تامین نیازمندی های ایران اضافه نمود: شرط و شروط وزارت خزانه داری آمریکا برای صدور مجوز به شرکت های متقاضی برای استفاده از این کانال، چنان سخت گیرانه است که در عمل تجارت از این طریق سخت است.

روانچی همچنین با اشاره به خسارت های گسترده اقتصادی و انسانی کرونا در ایران و سایر کشورها، لغو فوری تمامی تحریم های بانکی، بیمه ای، حمل و نقل، پزشکی، صنعتی، صادرات، واردات و غیره را برای کمک به کشورهای آسیب دیده با اتکا به منابع داخلی آنها ضروری دانست و خواستار لغو تحریم ها شد.

این وبینار با سخنرانی سفرای کشورهای ایران، سوریه، ونزوئلا، کوبا، زیمباوه و نیکاراگوئه در سازمان ملل و توسط سازمان مردم نهاد تحریم ها کشنده هستند و به صورت مجازی برگزار شد.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "تخت روانچی: کانال سوئیس ناکافی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخت روانچی: کانال سوئیس ناکافی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید