ترامپ شرایط شیکاگو را با افغانستان مقایسه کرد

به گزارش ابزار وبلاگ، با ادامه خشونت ها و اعتراضات در آمریکا، دونالد ترامپ شرایط در شیکاگو را وخیم تر از افغانستان توصیف کرده و درباره احتمال اعزام افسران فدرال به شهرهای دیگر سخن گفته است.

ترامپ شرایط شیکاگو را با افغانستان مقایسه کرد

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جمع ابزار وبلاگ در کاخ سفید مدعی شد که خشونت تابستان امسال در شیکاگو بدتر از افغانستان بوده است. او گفت: این وخیم تر از هر چیزی است که کسی تا به حال دیده است.

ترامپ با ستودن عملکرد نیروهای فدرالی که به شهر پورتلند در ایالت اورگان اعزام کرده است، مدعی شد که تحولات بیشتری در راه است، به خصوص برای دیگر شهرهای تحت کنترل دموکرات ها مثل شیکاگو.

او اضافه کرد: قرار است نیروهای فدرال بیشتری به پورتلند اعزام شوند. این نیروها آن ها را می گیرند و خیلی از مردم به زندان افتادند. این ها مردمی هستند که از کشورمان تنفر دارند.

دونالد ترامپ عموما شیکاگو را با افغانستان مقایسه می کند و هر بار هم مقایسه ای اشتباه انجام می دهد.

براساس گزارش سازمان ملل متحد، از سال 2010 دست کم 100 هزار تلفات غیرنظامی در افغانستان ثبت شده است. تهاجم آمریکا به افغانستان در سال 2001 آغاز شد. در حالی که نرخ قتل در شیکاگو در هر 100 هزار تن از افغانستان بالاتر است و به ترتیب 21 به 7 میشود، اما این آمار شامل کشته های جنگ نیست.

مطالعه شبکه خبری بی بی سی در سال 2019 نشان داد، به طور میانگین 74 مرد، زن و کودک هر روز در افغانستان طی ماه اوت کشته شدند. تعداد افرادی که طی یک ماه در افغانستان کشته می شوند، بالاتر از میزانی است که طی یک سال در شیکاگو کشته می شوند و این با در نظر دریافت کشته های مرتبط با جنگ است.

اعتراضات در شهرهای تحت کنترل دموکرات ها که با مرگ جورج فلوید به دست پلیس مینیاپولیس رخ داد، در طول تابستان ادامه دارد. اعتراضات بار دیگر زمانی اوج گرفت که افسران فدرال به پورتلند یورش بردند و همین امر موجب تشدید اعتراضات شده و به درگیری طرفین انجامیده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "ترامپ شرایط شیکاگو را با افغانستان مقایسه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ شرایط شیکاگو را با افغانستان مقایسه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید