جنجال نفوذ پسرعموی ملکه بریتانیا در دستگاه پوتین

به گزارش ابزار وبلاگ، براساس تحقیقات مشترک روزنامه ساندی تایمز و کانال چهار انگلیس، شاهزاده مایکل، پسرعموی ملکه انگلیس ظاهرا از موقعیتش به عنوان یک فرد سلطنتی برای فراهم کردن امکان دسترسی به کرملین سوء استفاده نموده است.

جنجال نفوذ پسرعموی ملکه بریتانیا در دستگاه پوتین

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه بیزینس اینسایدر، در این تحقیقات مشترک آمده است: شاهزاده مایکل در ازای دریافت مبلغی هنگفت امکان دسترسی به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را فراهم می نماید و از خانه اش در کاخ کنزینگتون به عنوان محلی برای ارائه حمایت های سلطنتی استفاده می نماید.

ابزار وبلاگ ساندی تایمز و کانال چهار انگلیس در جریان تحقیقات مخفی درباره این موضوع، خود را نمایندگان شرکتی از کره جنوبی جا زدند که در کار معامله طلا است و به دنبال برقراری ارتباط با حکومت پوتین برای تعمیق فعالیت های تجاری اش در روسیه است.

در فیلمی که از این جلسه ضبط شده، شاهزاده مایکل 78 ساله با دریافت هزاران دلار در روز برای دادن دسترسی به کرملین موافقت می نماید.

در این تحقیقات آمده است: شاهزاده مایکل به این ابزار وبلاگ مخفی اطمینان داد که ارتباطاتش در روسیه می تواند برای آن ها سودمند باشد و این حقیقت را بیان کرد که پوتین در سال 2009 میلادی به او نشان دوستی داده است.

نشان دوستی از نشان های افتخار دولتی روسیه است که با فرمان رئیس جمهور این کشور در سال 1994 ایجاد شد تا به اتباع خارجی اعطا گردد که کار، اعمال و کوشش هایشان با هدف بهتر کردن روابط با فدراسیون روسیه و مردم آن باشد.

روزنامه ساندی تایمز گزارش داد: مارکوس ردینگ، دوست و پیشکار دیرینه شاهزاده مایکل که در این مکالمه حضور داشت، سپس به این ابزار وبلاگ مخفی پیشنهاد داد تا در ازای 10 هزار یا 14 هزار پوند در روز امکان دسترسی به پوتین برای آن ها فراهم گردد.

وی به این ابزار وبلاگ مخفی گفت، شاهزاده مایکل سفیر غیررسمی ملکه در روسیه محسوب می گردد و دسترسی محرمانه ای به کرملین دارد.

ساندی تایمز و کانال چهار گزارش دادند، مارکوس ردینگ درباره شاهزاده مایکل گفته که وی می تواند با پوتین دیدار کند و نمایندگی شرکتی را که در واقع گزارشگران این تحقیق ساخته بودند، به عهده بگیرد.

به گزارش این رسانه ها، مارکوس هشدار داد که خدمات شاهزاده در این زمینه محرمانه خواهد بود و اضافه کرد: ما اینجا تا حدی با ملاحظه تبادل نظر می کنیم، چون نمی خواهیم همه دنیا بفهمند که او تنها برای دلایل تجاری با پوتین دیدار می نماید.

این در حالی است که دفتر شاهزاده مایکل در بیانیه ای این ادعا ها علیه این مقام سلطنتی را رد نموده است.

در این بیانیه آمده است: مارکوس ردینگ، در این ویدیو اظهار نظر هایی نموده که شاهزاده مایکل نه می خواهد و نه قادر است آن را برآورده کند.

منبع: فرارو

به "جنجال نفوذ پسرعموی ملکه بریتانیا در دستگاه پوتین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال نفوذ پسرعموی ملکه بریتانیا در دستگاه پوتین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید