لغو تدریجی محدودیت های کرونا در ترکیه از 10 روز دیگر

به گزارش ابزار وبلاگ، مراکز خرید، آرایشگاه ها و بعضی از دیگر کسب و کارها از 11 ماه می بازگشایی خواهند شد اما دانشگاه ها از میانه ماه ژوئن، یعنی حدود 40 روز دیگر باز خواهند شد.

لغو تدریجی محدودیت های کرونا در ترکیه از 10 روز دیگر

رئیس جمهوری ترکیه از لغو تدریجی محدودیت های کرونا در این کشور از میانه ماه می اطلاع داد.

به گزارش ایلنا به نقل از بی بی سی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفت که دولت محدودیت های کرونا را از حدود 10 روز دیگر به طور تدریجی لغو خواهد نمود.

ترکیه از چند هفته گذشته در 31 شهر این کشور از جمله استانبول و آنکارا شرایط منع آمد و شد در روزهای انتها هفته برقرار نموده است.

آن طور که اردوغان گفته از روز دهم ماه می، افراد بالای 65 سال تنها به ترک خانه در محدوده ای که پیاده بتوانند تردد نمایند مجاز خواهند بود و قوانین مشابهی هم برای بچه ها در نظر گرفته شده است.

مراکز خرید، آرایشگاه ها و بعضی از دیگر کسب و کارها از 11 ماه می بازگشایی خواهند شد اما دانشگاه ها از میانه ماه ژوئن، یعنی حدود 40 روز دیگر باز خواهند شد.

با این حال، اردوغان تهدید نموده که چنانچه مردم قوانین فاصله گذاری فیزیکی را رعایت ننمایند، ممکن است محدودیت های سخت گیرانه تری وضع گردد.

وی تاکید نمود: عادی سازی به معنای بازگشت به شرایط زندگی در ماه مارس و پیش از آغاز شیوع کرونا نیست.

بنابر گزارش وزارت بهداشت ترکیه تا به امروز سه هزار و 461 نفر در این کشور به علت ابتلا به ویروس کرونا و بیماری کووید-19 ناشی از آن جان باخته اند.

منبع: عصر ایران

به "لغو تدریجی محدودیت های کرونا در ترکیه از 10 روز دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو تدریجی محدودیت های کرونا در ترکیه از 10 روز دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید