مانور ستاد خدمات سفر خراسان رضوی با حضور استاندار برگزار گردید

به گزارش ابزار وبلاگ، با حضور استاندار و مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و مسئولان کمیته های 12 گانه ستاد خدمات سفر خراسان رضوی عملیات میزبانی از زائران و گردشگران نوروز 98 با عنوان مانور خدمت شروع شد.

مانور ستاد خدمات سفر خراسان رضوی با حضور استاندار برگزار گردید

به گزارش ابزار وبلاگ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، استاندار خراسان رضوی در این مراسم که در کمپ زائر پذیر غدیر برگزارشد، گفت: اقتصاد گردشگری به عنوان یکی از مهمترین صنایع پول ساز در جهان امروز باید در استان مورد توجه جدی قرار گرفته و توسعه یابد.

علیرضا رزم حسینی اضافه کرد: کلانشهر مشهد دارای ویژگیهای منحصربه فردی در عرصه گردشگری و جاذبه هاست که کمتر شهری در جهان دارای این ویژگیها به صورت توامان است.

وی ادامه داد: برخورداری از جاذبه های زیارتی و جذب زائر و نیز جاذبه های گردشگری و جذب گردشگر به صورت همزمان برای مشهد یک ویژگی مهم محسوب می گردد.

استاندار خراسان رضوی گفت: ارائه خدمات به زائران، گردشگران و مسافران با توجه به اهمیت آن از اجرمعنوی فراوانی برخوردار است و این نکته باید مورد توجه خادمان قرار گیرد.

رزم حسینی با اشاره به فعالیت 12 کمیته در ستاد خدمات سفر استان ضمن قدردانی از کوششهای اجرا شده تا کنون اضافه کرد: تمامی کمیته ها و دستگاههای زیر مجموعه ستاد خدمات سفر باید هدف محوری و اصلی خود را ارائه خدمات خوب و با کیفیت به زائران و مسافران بدانند و در این جهت کوشش می نمایند چون به هر میزان ارائه خدمات بهتر باشد جذب زائر، مسافر و گردشگر هم بیشتر می گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز ظرفیت اقامت در این استان را طی ایام نوروز 420 هزار نفر شب گفت و گفت: خراسان رضوی بیشترین ظرفیت اقامتی در استانهای کشور را دارد و با وجود این ظرفیت با کمترین چالش در حوزه اقامت روبرو خواهد بود.

ابوالفضل مکرمی فر اضافه کرد: علاوه بر این، کمپ گردشگری در مشهد و بعضی شهرستان های واقع در جهت مشهد نیز آماده ارائه خدمات به مسافران است و در صورتی که با شرایط اضطراری روبرو شویم از ظرفیت سالنهای ورزشی نیز برای اقامت استفاده خواهد شد.

شهردار مشهد نیز در این مانور با اشاره به اقدامات اجرایی اجرا شده برای استقبال و میزبانی هرچه بیشتر از زائران و مسافران گفت: کمیته خدمات شهری استان که شهرداری مشهد مسیولیت ان را برعهده دارد یکی از کمیته های 12 گانه ستاد خدکات سفر است که در هماهنگی با اداره میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان دبیرخانه ستاد احرایی خدمات سفر کوشش می نماید بهترین شرایط را برای میزبانی از زائران فراهم کند.

محمدرضا کلائی ادامه داد: تاکنون کاشت 14 میلیون بوته گل و انجام عملیات تعمیرات و اصلاحات مهندسی معابر در سطح مشهد در موعد مقرر اجرا شده است.

وی اضافه کرد: ورودی و خروجی شهر مشهد به میزان 10 کیلومتر نیز نظافت می گردد و ارائه خدمات به زائران در این شهر به صورت 24 ساعته درآمده است.

وی با اشاره به این که نوروز پیش رو در نصب المان ها در مشهد رکورد جدیدی را ثبت خواهیم کرد ادامه داد: در این راستا 900 المان در سطح شهر مشهد به نمایش گذاشته می گردد.

منبع: میراث آریا

به "مانور ستاد خدمات سفر خراسان رضوی با حضور استاندار برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مانور ستاد خدمات سفر خراسان رضوی با حضور استاندار برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید