پرداخت 380 میلیارد تومان از مطالبات معوق حق التدریسی ها و خرید خدمات

به گزارش ابزار وبلاگ، تهران (پانا) - وزیر آموزش وپرورش در حاشیه پانزدهمین برنامه تبادل نظر بر محور تحول از پرداخت 380 میلیارد تومان از مطالبات معوق معلمان حق التدریسی اطلاع داد و گفت که کوشش داریم از کوتاه ترین راستا لایحه رتبه بندی را تصویب و به مجلس ارسال کنیم.

پرداخت 380 میلیارد تومان از مطالبات معوق حق التدریسی ها و خرید خدمات

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، محسن حاجی میرزایی در حاشیه پانزدهمین برنامه تبادل نظر بر محور تحول که با حضور رئیس دیوان محاسبات کشور برگزار گردید، در جمع ابزار وبلاگ اظهار کرد: دیوان محاسبات با عنوان یکی از ارکان مهم نظام اجرایی کشور که مسئولیت نظارتی بر عهده دارد ارتباطات و تعاملات گسترده ای با آموزش وپرورش دارد.

وی اضافه کرد: در جلسه مشترکی که امروز برگزار گردید، در زمینه های همکاری در مسائل مشترک بحث و تبادل نظر شد و مقرر شد با تشکیل کارگروهی مشترک، محورهای مهم مطرح شده در این نشست با جدیت پیگیری گردد.

وزیر آموزش وپرورش توضیح داد: در سال های قبل احکامی اجرایی شده بود که مورد اعتراض دیوان عدالت اداری قرارگرفته و امتیازات آن لغو و مشکلاتی برای اجرای آن به وجود آمده است، بنابراین یکی از موضوعات موردبحث در نشست امروز همین موضوع بود که مقرر شد کارگروه مشترک، راه های اجرایی شدن آن را آنالیز کند و امیدواریم با تبادل نظر بین آموزش وپرورش و دیوان محاسبات این مشکل برطرف گردد.

وی در مورد پرداخت معوقات فرهنگیان گفت: امروز حق التدریس شاغلین و بازنشسته ها برون سپاری و خرید خدمات آموزشی تا مهرماه امسال تسویه می گردد.

حاجی میرزایی مجموع مطالبات پرداختی فعلی را 380 میلیارد تومان اعلام و عنوان نمود: با مساعدت سازمان برنامه وبودجه، وعده ای را که در این زمینه داده بودیم مبنی بر اینکه بعد از پرداخت حقوق آذرماه مطالبات مذکور پرداخت می گردد، این وعده محقق شد. همچنین بعضی از مطالبات امسال نیز تا قبل از اتمام سال پرداخت خواهد شد.

عضو کابینه تدبیر و امید در پاسخ به سؤالی درباره برگزاری امتحانات اظهار کرد: امتحانات بخش مهمی از فرآیند آموزشی است، اختیاراتی را به شورای مدرسه داده ایم تا با هماهنگی مدیر، معلم و اولیای دانش آموزان برنامه امتحانات را طراحی و برگزار نمایند.

وی ادامه داد: همیشه در راستای برنامه های مدرسه، برنامه هایی در خارج مدرسه ارائه می گردد اینکه تا چه حد این برنامه ها مفید است، تردید جدی داریم معلمین با روش های مناسبی که انتخاب می نمایند از دانش آموزانشان آزمون می گیرند.

وزیر آموزش وپرورش در مورد ارائه لایحه رتبه بندی به مجلس شورای اسلامی گفت: تعللی در این خصوص از سوی دولت صورت نگرفته است بلکه راستا لایحه راستای قانونی دارد و کوشش داریم این راستا را کوتاه کنیم دولت نیز سریع ترین راستا را برای تصویب این لایحه قرار داده است و آن را مستقیماً در دستور کمیسیون اصلی قرار داده است تا سریع تر تصویب و به بودجه 1400 برسد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "پرداخت 380 میلیارد تومان از مطالبات معوق حق التدریسی ها و خرید خدمات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت 380 میلیارد تومان از مطالبات معوق حق التدریسی ها و خرید خدمات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید